Description
Description
Specs
Specs
| Connection Type | BNC Connection |
| Frequency Band | CB (11-meter) 26.965–27.405 MHz |
| Manufacturers part number | PRO401HH |
| Microphone connection | NA (Hand Held Radio) |
| Noise Reduction | ANL |
| Radio type | CB Radio |
| Technical features | Squelch Control, Weather Channels/NOAA Alerts, Scan/Memory Channels, Emergency Channels, PA (Public Address) Mode |
| Weather Channels | 7 NOAA Channels |
| What's included | Uniden PRO401HH Handheld CB Radio, DC Power Adapter, Belt Clip, and Flexible BNC Antenna (7.5 inches long) |
| Size - Height | 1-1/2 in |
| Size - Length | 3.5 in |
| Size - Width | 1-1/2 in |
Details
Details
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
