Description
Description
Specs
Specs
| Connection Type | 4-Pin |
| Frequency Band | CB (11-meter) 26.965–27.405 MHz |
| Microphone connection | 4-Pin |
| Modes | AM, SSB |
| Noise Reduction | ANL and NB |
| Radio type | CB Radio |
| Technical features | PA (Public Address) Mode, SWR Calibration, Automatic Noise Limiter (ANL), Talkback |
| What's included | Galaxy 2547 Base CB Radio, 4-pin Dynamike microphone, standard operating manual, and complete soft-cover service manual |
| Size - Height | 4 3/4 in |
| Size - Length | 13 1/2 in |
| Size - Width | 11 1/4 in |
Details
Details
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.



