Description
Description
Specs
Specs
| Connection Type | PL-259 |
| Frequency Band | CB (11-meter) 26.965–27.405 MHz |
| Manufacturers part number | Cobra HHROADTRIP |
| Microphone connection | NA (Hand Held Radio) |
| Modes | AM |
| Noise Reduction | NB and ANL |
| Power Output | 4 Watt maximum output |
| Radio type | CB Radio |
| Technical features | Weather Channels/NOAA Alerts, Dual Watch, Scan/Memory Channels |
| Weather Channels | 7 NOAA Channels |
| What's included | Handheld radio, Magnetic mount mobile antenna, and Portable rubber ducky antenna |
| Size - Height | 1-3/4 in |
| Size - Length | 6.75 in |
| Size - Width | 6-3/4 in |
Details
Details
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.








