Description
Description
Specs
Specs
| Connection Type | PL-259 |
| Frequency Band | CB (11-meter) 26.965–27.405 MHz |
| Manufacturers part number | 19MINICB |
| Modes | AM |
| Noise Reduction | NRC |
| Power Output | 4 Watt |
| Radio type | CB Radio |
| Technical features | RF Gain Control, Emergency Channels |
| What's included | 19 MINI CB Radio, microphone, install bracket, mounting kit, and quick start guide |
| Size - Height | 0.98 in |
| Size - Length | 4.09 in |
| Size - Width | 4.09 in |
Details
Details
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.









